Valgamaa koolide põhikoolide ja gümnaasiumide lõpuaktused

15. juuni 2016
kl 18.00 – Riidaja Põhikool

17. juuni 2016
kl 14.00 – Valgamaa Kutseõppekeskus
kl 14.00 – Audentese Spordigümnaasium (Otepääl)
kl 14.30 – Hargla Kool
kl 16.00 – Pühajärve Kool
kl 17.00 – Puka Keskkool (9. klass)
kl 17.00 – Valga Priimetsa Kool
kl 14.00 – Hummuli Põhikool

18. juuni 2016
kl 11.00 – Valga Gümnaasium (Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses)
kl 11.00 – Lüllemäe Põhikool
kl 12.00 – Ala Põhikool
kl 12.00 – Palupera Põhikool
kl 14.00 – Valga Põhikool

19. juuni 2016
kl 12.00 – Valga Kaugõppegümnaasium

21. juuni 2016
kl 17.00 – Tsirguliina Keskkool (9. ja 12 klass)

22. juuni 2016
kl 12.00 – Tõrva Gümnaasium (9. klass)
kl 13.00 – Otepää Gümnaasium (9. klass)
kl 14.00 – Keeni Põhikool
kl 16.00 – Otepää Gümnaasium (12. klass)
kl 16.00 – Tõrva Gümnaasium (12. klass)
kl 16.00 – Puka Keskkool (12. klass)

H. Eineri nimeline õpilaskonverents 17. mail 2016.

11.00-11.10 Konverentsi avasõnavõtt Valga linnapea Kalev Härkilt

11.10-11.15 Tervitus Valgamaa Omavalitsuste Liidu esimehelt Agu Kabritsalt. Videopresentatsioon Hans Eineri püsistendi avamisest Valga Põhikoolis.

11.15-11.30 „Hans Einer“ – Laura Tiisler, Valga Põhikooli 8.d klassi õpilane, juhendaja Marika Riit.

11.30-12.00 „Koolimees Hans Einer“ – Esta Mets, SA VIKP projektijuht-pedagoog.

12.00-12.15 Raamatu „Hans Einer 1856-1927. Koolile pühendatud elu“ tutvustus – koostaja Anujelisa Lehtmets koostöös Valga Muuseumiga.

12.15-12.30 Hans Einer´i Wikipedia lehekülje esitlemine – Valga Põhikool koostöös Valga Muuseumiga, koordineerija – õpetaja Ester Kukk, materjalid – 8.c kl õpilane Laura Tiisler ja Valga Muuseumi teadur Priit Riemann, tehniline tugi – IT-juht Margus Talvik; tõlketöö koordineerijad/eestvedajad – õpetajad Jane Koemets, Tiina Tiislär ja Pilvi Pindma.

12.30-13.00 LÕUNA

13.00-13.10 Tartu Ülikooli muuseumi Hullu Teadlase II teaduskonverentsi „Muld kui kuld“ uurimustöö kokkuvõte – Brigitta Medvedski, Heleriin Kuus, Marlett-Mariin Liblik, Hanna-Liisa Kronberg, Laura-Ly Vaarend, Brianna Paidra – Valga Põhikooli 2.d klassi õpilased, juhendaja Kairi Voode.

13.10-13.40 „Innovaatiline haridus Palupera Põhikoolis“ –Andre Lõhmus, Janno Vähi, Kaisa Kesa ja Kärolin Kopp, Palupera Põhikooli õpilased, juhendaja Arvet Silk.

13.40-14.00 „Minu vanavanaisa Riho Lahi“ – Uku Laik, Valga Põhikooli 8.c klassi õpilane, juhendaja Eve-Mall Kirt. Katkendeid Riho Lahi loomingust esitavad Valga Põhikooli 8.c klassi õpilased Karel Kullamaa, Kenno Aldošin, Laura-Liisabeth Lillemets ja Marleen Elisabeth Must, juhendaja Eve-Mall Kirt.

14.00-14.15 „Lugedes 19-aastase Lev Tolstoi päevikut“ – Vladislav Nesterenko, Valga Priimetsa kooli 8.a klassi õpilane, juhendaja Olga Petrušenko.

14.15-14.30 SIRUTUSPAUS

14.30-14.45 „Mõisate mõju Eesti ajaloole tänapäeva eestlaste vaatenurgast“ – Aneth Traumann, Otepää Gümnaasiumi 11. klassi õpilane, juhendaja Kaja Raud.

14.45-15.00 „Koolivorm läbi aegade“ – Airelika Tensberg ja Jolanta Rudus, Valga Põhikooli 8.a klassi õpilased, juhendaja Ester Kukk.

15.00-15.15 „Koolikott“ – Viktorija Baranova, Valga Priimetsa kooli 8.a klassi õpilane, juhendaja Oksana Avramenko. 15.15-15.45 Kolme Põrsakese teadusshow „Teadus on lahe“. Konverentsi modereerib Valga Põhikooli õpilane Oliver Daniel.

Konverentsi korraldab Valga Põhikool koostöös Valga Linnavalitsusega,
toetavad Valga Maavalitsus ja Valgamaa Omavalitsuste Liit.

Valgamaa hariduskalender

Tere tulemast kasutama Valgamaa hariduskalendrit. Siit leidub infot kõikide Valgamaa haridus-, kultuuri-, spordi- ja noortevaldkonnas toimuvate sündmuste kohta.
Kui soovid, et Sinu ülemaakonnaline sündmus oleks Valgamaa hariduskalendris nähtav, saada selle kohta info ivi.tigane@valga.maavalitsus.ee, 7666122.

Lugupidamisega,

administraator